Фараоани

Координати: 46°26′N 26°54′E / 46.433° СГШ; 26.900° ИГД / 46.433; 26.900
Од Википедија — слободната енциклопедија
Фараоани
општина
Фараоани is located in Романија
Фараоани
Фараоани
Координати: 46°26′N 26°54′E / 46.433° СГШ; 26.900° ИГД / 46.433; 26.900
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]5.176
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Фараоани (романски: Faraoani) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 5.176 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°26′N 26°54′E / 46.433° СГШ; 26.900° ИГД / 46.433; 26.900