Маргинени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Маргинени
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 8.132
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Маргинени (романски: Mărgineni) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 8.132 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]