Одобешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Одобешт
општина
Држава Романија
ОкругБакау
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Одобешт (романски: Odobeşti) — општина во округот Бакау во Романија.

Наводи[уреди | уреди извор]