Кајуци

Координати: 46°11′N 26°56′E / 46.183° СГШ; 26.933° ИГД / 46.183; 26.933
Од Википедија — слободната енциклопедија
Кајуци
општина
Кајуци is located in Романија
Кајуци
Кајуци
Координати: 46°11′N 26°56′E / 46.183° СГШ; 26.933° ИГД / 46.183; 26.933
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]5.416
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Кајуци (романски: Căiuţi) — општина во округот Бакау во Романија.

46°11′N 26°56′E / 46.183° СГШ; 26.933° ИГД / 46.183; 26.933

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; посетено на March 1, 2010