Бухочи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бухочи
Општина
Бухочи is located in Романија
Бухочи
Бухочи
Координати: 46°34′N 27°1′E / 46.567° СГШ; 27.017° ИГД / 46.567; 27.017
Држава Романија
ОкругОкруг Бакау
Население (2002)[1]4.776
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Бухочи (романски: Buhoci) е општина во округот Бакау во Романија.

Координати: 46°34′N 27°01′E / 46.567° СГШ; 27.017° ИГД / 46.567; 27.017

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010