Штефан чел Маре (Бакау)

Координати: 46°12′N 26°51′E / 46.200° СГШ; 26.850° ИГД / 46.200; 26.850
Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Штефан чел Маре, Бакау)
Штефан чел Маре
општина
Штефан чел Маре is located in Романија
Штефан чел Маре
Штефан чел Маре
Координати: 46°12′N 26°51′E / 46.200° СГШ; 26.850° ИГД / 46.200; 26.850
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]7.161
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Штефан чел Маре (романски: Ştefan cel Mare) — општина во округот Бакау во Романија, во која живее 7.161 жител. Се состои од шест села: Штефан чел Маре, Богдана, Гутинаш, Негојешти, Радеана и Вијшвар.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°12′N 26°51′E / 46.200° СГШ; 26.850° ИГД / 46.200; 26.850