Тамаши

Координати: 46°29′N 26°59′E / 46.483° СГШ; 26.983° ИГД / 46.483; 26.983
Од Википедија — слободната енциклопедија
Тамаши
општина
Местоположба во округот Бакау
Местоположба во округот Бакау
Тамаши is located in Романија
Тамаши
Тамаши
Местоположба во Романија
Координати: 46°29′N 26°59′E / 46.483° СГШ; 26.983° ИГД / 46.483; 26.983
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]6.400
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Тамаши (романски: Tamaşi) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 6.274 жители (податок од 2007).

Наводи[уреди | уреди извор]


46°29′N 26°59′E / 46.483° СГШ; 26.983° ИГД / 46.483; 26.983