Ливези

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ливези
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 5.308
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Ливези (романски: Livezi) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 5.308 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]