Главанешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главанешт
Општина
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]3.788
Час. појасИВ (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)ИЛВ (UTC+3)

Главанешт (романски: Glăvăneşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 3.788 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]