Раќитоаса

Координати: 46°26′N 27°22′E / 46.433° СГШ; 27.367° ИГД / 46.433; 27.367
Од Википедија — слободната енциклопедија
Раќитоаса
општина
Раќитоаса is located in Романија
Раќитоаса
Раќитоаса
Местоположба во Романија
Координати: 46°26′N 27°22′E / 46.433° СГШ; 27.367° ИГД / 46.433; 27.367
Држава Романија
ОкругБакау
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Раќитоаса (романски: Răchitoasa) — општина во округот Бакау во Романија. Се состои од петнаесет села.


46°26′N 27°22′E / 46.433° СГШ; 27.367° ИГД / 46.433; 27.367