Татарашт

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Татарашти)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Татарашт
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг
Население (2002)[1]2.623
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Татарашт (романски: Tătărăşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 2.623 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]