Татарашт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Татарашт
општина
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]2.623
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Татарашт (романски: Tătărăşti) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 2.623 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]