Магура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Магура
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Магура (романски: Măgura) е општина во округот Бакау во Романија.