Трајан (Бакау)

Координати: 46°38′N 27°2′E / 46.633° СГШ; 27.033° ИГД / 46.633; 27.033
Од Википедија — слободната енциклопедија
Трајан
општина
Трајан is located in Романија
Трајан
Трајан
Координати: 46°38′N 27°2′E / 46.633° СГШ; 27.033° ИГД / 46.633; 27.033
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]4.731
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Трајан (романски: Traian) — општина во округот Бакау во Романија, во која живее 4.731 жител.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°38′N 27°2′E / 46.633° СГШ; 27.033° ИГД / 46.633; 27.033