Извору Берхечулуј

Координати: 46°35′N 27°13′E / 46.583° СГШ; 27.217° ИГД / 46.583; 27.217
Од Википедија — слободната енциклопедија
Извору Берхечулуј
општина
Извору Берхечулуј is located in Романија
Извору Берхечулуј
Извору Берхечулуј
Координати: 46°35′N 27°13′E / 46.583° СГШ; 27.217° ИГД / 46.583; 27.217
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]1.722
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Извору Берхечулуј (романски: Izvoru Berheciului) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 1.722 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°35′N 27°13′E / 46.583° СГШ; 27.217° ИГД / 46.583; 27.217