Саучешт

Координати: 46°37′N 26°56′E / 46.617° СГШ; 26.933° ИГД / 46.617; 26.933
Од Википедија — слободната енциклопедија
Саучешт
општина
Саучешт is located in Романија
Саучешт
Саучешт
Координати: 46°37′N 26°56′E / 46.617° СГШ; 26.933° ИГД / 46.617; 26.933
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]4.081
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Саучешт (романски: Săuceşti) — општина во округот Бакау во Романија, во која живее 4.081 жител.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°37′N 26°56′E / 46.617° СГШ; 26.933° ИГД / 46.617; 26.933