Берешт-Бистрица

Координати: 46°43′N 26°50′E / 46.717° СГШ; 26.833° ИГД / 46.717; 26.833
Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Берешти-Бистрица)
Берешт-Бистрица
општина
Берешт-Бистрица is located in Романија
Берешт-Бистрица
Берешт-Бистрица
Координати: 46°43′N 26°50′E / 46.717° СГШ; 26.833° ИГД / 46.717; 26.833
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]3.417
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Берешт-Бистрица (романски: Berești-Bistrița) — општина во округот Бакау во Романија.

46°43′N 26°50′E / 46.717° СГШ; 26.833° ИГД / 46.717; 26.833

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; посетено на March 1, 2010