Негри

Координати: 46°42′N 26°58′E / 46.700° СГШ; 26.967° ИГД / 46.700; 26.967
Од Википедија — слободната енциклопедија
Негри
општина
Негри is located in Романија
Негри
Негри
Координати: 46°42′N 26°58′E / 46.700° СГШ; 26.967° ИГД / 46.700; 26.967
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]3.066
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Негри (романски: Negri) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 3.066 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°42′N 26°58′E / 46.700° СГШ; 26.967° ИГД / 46.700; 26.967