Прејди на содржината

Поду Туркулуј

Координати: 46°12′N 27°23′E / 46.200° СГШ; 27.383° ИГД / 46.200; 27.383
Од Википедија — слободната енциклопедија
Поду Туркулуј
општина
Поду Туркулуј is located in Романија
Поду Туркулуј
Поду Туркулуј
Координати: 46°12′N 27°23′E / 46.200° СГШ; 27.383° ИГД / 46.200; 27.383
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]5.140
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Поду Туркулуј (романски: Podu Turcului) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 5.140 жители. Се состои од единаесет села.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°12′N 27°23′E / 46.200° СГШ; 27.383° ИГД / 46.200; 27.383