Берешти-Тазлау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Берешт-Тазлау
Општина
Берешт-Тазлау is located in Романија
Берешт-Тазлау
Берешт-Тазлау
Координати: 46°28′N 26°40′E / 46.467° N; 26.667° E / 46.467; 26.667
Држава Романија
ОкругОкруг Бакау
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Берешт-Тозлау (романски: Berești-Tazlău) е општина во округот Бакау во Романија.

Координати: 46°28′N 26°40′E / 46.467° N; 26.667° E / 46.467; 26.667

Наводи[уреди | уреди извор]