Гајчана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гајчана
Општина
Гајчана is located in Романија
Гајчана
Гајчана
Координати: 46°20′N 27°13′E / 46.333° СГШ; 27.217° ИГД / 46.333; 27.217
Држава Романија
ОкругБакау
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Гајчана (романски: Găiceana) е општина во округот Бакау во Романија.Координати: 46°20′N 27°13′E / 46.333° СГШ; 27.217° ИГД / 46.333; 27.217