Балкани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Балкани
Општина
Балкани is located in Романија
Балкани
Балкани
Координати: 46°38′N 26°33′E / 46.633° СГШ; 26.550° ИГД / 46.633; 26.550
Држава Романија
ОкругОкруг Бакау
Население (2002)[1]8.051
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Балкани (романски: Balcani) е општина во округот Бакау во Романија.


Координати: 46°38′N 26°33′E / 46.633° СГШ; 26.550° ИГД / 46.633; 26.550

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010