Коцофанешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Коцофанешт
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 3.321
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Коцофанешт (романски: Coţofăneşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живее 3.321 жител.

Наводи[уреди | уреди извор]