Берзунци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Берзунци
Општина
Берзунци is located in Романија
Берзунци
Берзунци
Координати: 46°24′N 26°38′E / 46.400° СГШ; 26.633° ИГД / 46.400; 26.633
Држава Романија
ОкругОкруг Бакау
Население (2002)[1]5.346
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Берзунци (романски: Berzunţi) е општина во округот Бакау во Романија.

Координати: 46°24′N 26°38′E / 46.400° СГШ; 26.633° ИГД / 46.400; 26.633

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010