Брустуроаса

Координати: 46°31′N 26°12′E / 46.517° СГШ; 26.200° ИГД / 46.517; 26.200
Од Википедија — слободната енциклопедија
Брустуроаса
општина
Брустуроаса is located in Романија
Брустуроаса
Брустуроаса
Координати: 46°31′N 26°12′E / 46.517° СГШ; 26.200° ИГД / 46.517; 26.200
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]3.532
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Бруструоаса (романски: Brusturoasa) — општина во округот Бакау во Романија.

46°31′N 26°12′E / 46.517° СГШ; 26.200° ИГД / 46.517; 26.200

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; посетено на March 1, 2010