Орбени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Орбени
Општина
Орбени is located in Романија
Орбени
Орбени
Координати: 46°17′N 27°1′E / 46.283° N; 27.017° E / 46.283; 27.017
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]4.138
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Орбени (романски: Orbeni) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 4.138 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]Координати: 46°17′N 27°01′E / 46.283° N; 27.017° E / 46.283; 27.017