Корбаска

Координати: 46°17′N 27°10′E / 46.283° СГШ; 27.167° ИГД / 46.283; 27.167
Од Википедија — слободната енциклопедија
Корбаска
општина
Корбаска is located in Романија
Корбаска
Корбаска
Координати: 46°17′N 27°10′E / 46.283° СГШ; 27.167° ИГД / 46.283; 27.167
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]5.365
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Корбаска (романски: Corbasca) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 5.365 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°17′N 27°10′E / 46.283° СГШ; 27.167° ИГД / 46.283; 27.167