Лујзи-Калугара

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Луизи-Калугара)
Лујзи-Калугара
општина
Лујзи-Калугара is located in Романија
Лујзи-Калугара
Лујзи-Калугара
Координати: 46°31′54″N 26°50′35″E / 46.53167° СГШ; 26.84306° ИГД / 46.53167; 26.84306
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]4.590
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Лујзи-Калугара (романски: Luizi-Călugăra) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 4.590 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


Координати: 46°31′54″N 26°50′35″E / 46.53167° СГШ; 26.84306° ИГД / 46.53167; 26.84306