Урекешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Урекешт
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 4.021
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Урекешт (романски: Urecheşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живее 4.021 жител.

Наводи[уреди | уреди извор]