Маѓирешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Маѓирешт
Општина
Маѓирешт is located in Романија
Маѓирешт
Маѓирешт
Координати: 46°31′N 26°33′E / 46.517° СГШ; 26.550° ИГД / 46.517; 26.550
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]4.480
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Маѓирешт (романски: Măgireşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 4.480 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]Координати: 46°31′N 26°33′E / 46.517° СГШ; 26.550° ИГД / 46.517; 26.550