Секујени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Секујени
Општина
Држава Романија
ОкругОкруг
Население (2002)[1]4.436
Часовен појасИВ (UTC+2)
 • Лете (DST)ИЛВ (UTC+3)

Секујени (романски: Secuieni) е општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 4.436 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]