Хоргешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хоргешт
Општина
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 4.691
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Хоргешт (романски: Horgeşti) е општина во округот Бакау во Романија, во која живее 4.691 жител.

Наводи[уреди | уреди извор]