Филипени

Координати: 46°32′N 27°11′E / 46.533° СГШ; 27.183° ИГД / 46.533; 27.183
Од Википедија — слободната енциклопедија
Филипени
општина
Филипени is located in Романија
Филипени
Филипени
Координати: 46°32′N 27°11′E / 46.533° СГШ; 27.183° ИГД / 46.533; 27.183
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]2.478
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Филипени (романски: Filipeni) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 2.478 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°32′N 27°11′E / 46.533° СГШ; 27.183° ИГД / 46.533; 27.183