Стругари

Координати: 46°32′N 26°43′E / 46.533° СГШ; 26.717° ИГД / 46.533; 26.717
Од Википедија — слободната енциклопедија
Стругари
општина
Стругари is located in Романија
Стругари
Стругари
Координати: 46°32′N 26°43′E / 46.533° СГШ; 26.717° ИГД / 46.533; 26.717
Држава Романија
ОкругБакау
Население (2002)[1]2.649
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Стругари (романски: Strugari) — општина во округот Бакау во Романија, во која живеат 2.649 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]


46°32′N 26°43′E / 46.533° СГШ; 26.717° ИГД / 46.533; 26.717