Фентенеле

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Фентенеле
Fântânele
општина
Држава Романија
ОкругОкруг Арад
Население (2002)[1]5.692
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (DST)EEST (UTC+3)

Фентенеле е општина во округот Арад во Романија. Комуната се наоѓа на платото Вингаи.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; посетено на March 1, 2010