Фелнак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Фелнак
Felnac
Општина
Координати: 46°7′N 21°9′E / 46.117° СГШ; 21.150° ИГД / 46.117; 21.150
Држава Романија
ОкругОкруг Арад
Население (2002)[1]5.182
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (DST)EEST (UTC+3)

Фелнак е општина во округот Арад во Романија. Комуната се наоѓа на платото Вингај.

Координати: 46°07′N 21°09′E / 46.117° СГШ; 21.150° ИГД / 46.117; 21.150

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010