Дјечи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дјечи
Dieci
општина
Координати: 46°19′N 22°15′E / 46.317° СГШ; 22.250° ИГД / 46.317; 22.250
Држава Романија
ОкругОкруг Арад
Население (2002)[1]1.754

Дјечиопштина во округот Арад во Романија. Дјечи се наоѓа во басенот Гурахонт.

Координати: 46°19′N 22°15′E / 46.317° СГШ; 22.250° ИГД / 46.317; 22.250

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; посетено на March 1, 2010