Чермеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Чермеј
општина
Координати: 46°33′N 21°51′E / 46.550° СГШ; 21.850° ИГД / 46.550; 21.850
Држава Романија
ОкругАрад
Население (2002)[1]2.856

Чермејопштина во округот Арад во Романија. Се наоѓа на висорамнината Тевзулуј.

Координати: 46°33′N 21°51′E / 46.550° СГШ; 21.850° ИГД / 46.550; 21.850

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; посетено на March 1, 2010