Доробанци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Доробанци
Dorobanţi
општина
Држава Романија
ОкругОкруг Арад
Население 1.679
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (DST)EEST (UTC+3)

Доробанци е општина во округот Арад во Романија. Комуната се наоѓа на платото Арадулуи.

Наводи[уреди | уреди извор]