Фрумушени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Фрумушени
Frumuşeni
општина
Држава Романија
ОкругОкруг Арад
Часовен појасEET (UTC+2)
 • Лете (DST)EEST (UTC+3)

Фрумушени е општина во округот Арад во Романија. Комуната се наоѓа на платото Винга.

Наводи[уреди | уреди извор]