Кисиндија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кисиндија
Chisindia
Општина
Координати: 46°17′N 22°6′E / 46.283° СГШ; 22.100° ИГД / 46.283; 22.100
Држава Романија
ОкругАрад
Население (2002)[1]1.580

Кисиндија е општина во округот Арад во Романија. Кисиндија се наоѓа во јужниот дел на басенот Себиш.

Координати: 46°16′59″ СГШ; 22°06′00″ ИГД / 46.283° СГШ; 22.100° ИГД / 46.283; 22.100

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010