Крајва

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Крајва
Craiva
Општина
Координати: 46°11′N 23°32′E / 46.183° СГШ; 23.533° ИГД / 46.183; 23.533
Држава Романија
ОкругОкруг Арад
Население (2002)[1]3.118

Крајва е општина во округот Арад во Романија.

Координати: 46°11′N 23°32′E / 46.183° СГШ; 23.533° ИГД / 46.183; 23.533

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; retrieved on March 1, 2010