Прејди на содржината

Бразиј

Координати: 46°13′59″N 22°19′59″E / 46.233° СГШ; 22.333° ИГД / 46.233; 22.333
Од Википедија — слободната енциклопедија
Бразиј
општина
Координати: 46°14′N 22°20′E / 46.233° СГШ; 22.333° ИГД / 46.233; 22.333
Држава Романија
ОкругАрад
Население (2002)[1]1.417

Бразијопштина во округот Арад во Романија. Комината се наоѓа во јужниот дел на басенот Гурахонт.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; посетено на March 1, 2010

46°13′59″N 22°19′59″E / 46.233° СГШ; 22.333° ИГД / 46.233; 22.333