Прејди на содржината

Коноп, Романија

Координати: 46°06′N 21°53′E / 46.100° СГШ; 21.883° ИГД / 46.100; 21.883
Од Википедија — слободната енциклопедија
Коноп
Conop
општина
Координати: 46°6′N 21°53′E / 46.100° СГШ; 21.883° ИГД / 46.100; 21.883
Држава Романија
ОкругОкруг Арад
Население (2002)[1]2.342

Конопопштина во округот Арад во Романија. Коноп се наоѓа во јужните падини на планините Заранд.

46°06′N 21°53′E / 46.100° СГШ; 21.883° ИГД / 46.100; 21.883

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Romanian census data, 2002; посетено на March 1, 2010