Прејди на содржината

Знамиња на општините во Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е галерија на знамињата на општините во Македонија. Знамињата се наведени по азбучен ред.

Знамиња на општини[уреди | уреди извор]


Поранешни знамиња на сегашни општини[уреди | уреди извор]

Поранешни општини[уреди | уреди извор]

Белешки[уреди | уреди извор]

^ Општини, вкупно 10, кои го сочинуваат Град Скопје

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Грб, знаме и химна на Кочани, www.kocani.gov.mk“. Архивирано од изворникот на 2018-03-12. Посетено на 2018-02-26.