Грбови на општините во Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ова е галерија на грбовите на општините во Македонија. Грбовите се распоредени по азбучен ред.

Грбови[уреди | уреди извор]

Поранешни грбови на сегашни општини[уреди | уреди извор]

Поранешни општини[уреди | уреди извор]

Белешки[уреди | уреди извор]

^ Општини, вкупно 10, кои го сочинуваат Град Скопје

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]