Знаме на Општина Босилово

Од Википедија — слободната енциклопедија

Знаме на Општина Босилово
}}
Употреба граѓанско знаме граѓанско знаме
Сразмер 2:3


Знамето на Општина Босилово е официјалното знаме на оваа македонска општина кое било усвоено со последниот статут на општината.

Опис[уреди | уреди извор]

Знамето на Општина Босилово е составено од неколку елементи. Во прицврстениот дел има два триаголника кои се допираат во средината на страничната лента. Триаголниците се поставени на сина основа. Од триаголниците изгрева сонце со пет краци.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]