Прејди на содржината

Знаме на Општина Гостивар

Од Википедија — слободната енциклопедија

Знаме на Општина Гостивар
}}
Употреба граѓанско знаме граѓанско знаме
Сразмер 2:1
Опис Сино знаме со општинскиот грб во горниот агол.


Знамето на Општина Гостивар е официјалното знаме на оваа македонска општина. Знамето е во основа сино и на него се наоѓа општинскиот грб.

Опис[уреди | уреди извор]

Знамето на општината има правоаголна форма со сивозатворена боја, а во левиот горен агол се наоѓа грбот на општината.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]