Знаме на Општина Зрновци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Знаме на Општина Зрновци
}}
Употреба граѓанско знаме граѓанско знаме
Сразмер 1:2

Знамето на Општина Зрновци е официјалното знаме на оваа општина.[1]

Опис[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „За општина Зрновци“. zrnovci.gov.mk. Посетено на 2020-11-29.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]