Баренхоф

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Баренхоф
Баренхоф is located in Германија
Баренхоф
Управа
Земја Германија
Покраина Шлезвиг-Холштајн
Округ Зегеберг
Месна заед. Траве-Ланд
Градоначалник Герхард Лембург
Основни податоци
Површина 5,71 км2
Надм. височина 53 м
Население 215 (31 декември 2019)[1]
 - Густина 38 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. SE
Пошт. бр. 23845
Повик. бр. 04550
Портал www.amt-trave-
land.de
Местоположба на Баренхоф во рамките на округот Зегеберг
Карта
Координати 53°53′N 10°23′E / 53.883° СГШ; 10.383° ИГД / 53.883; 10.383Координати: 53°53′N 10°23′E / 53.883° СГШ; 10.383° ИГД / 53.883; 10.383

Баренхоф (германски: Bahrenhof) — општина во округот Зегеберг, во Шлезвиг-Холштајн, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Население во разните административни единици на Шлезвиг-Холштајн во 2019 г.“. Статистичка служба за Хамбург и Шлезвиг-Холштајн. 31 декември 2019. (германски)